Стивън Петков започна титуляр за Файрензе за купата

Стивън Петков игра 76 минути за Фейрензе.
Снимка: Clube Desportivo Feirense

Българският нападател Стивън Петков започна като титуляр за Фейрензе в мача за купата на Португалия, но неговият отбор отстъпи с 0:2 на Спортинг (Лисабон).

В този четвъртфинал Петков игра 76 минути, след което беше заменен от Единьо. Това беше втори мач за бившия футболист ан Ботев (Пловдив) с екина на новия му отбор и първи като титуляр, като треньорът Нуно Сантош го постави на върха на атаката.

Гостите от Спортинг нанесоха удара си в рамките на две минути, след като Вендел откри в 64-ата минута, а Бруно Фернандеш удвои в 66-ата.

На полуфиналите Спортинг ще се бори в два мача с Бенфика, като първата среща е на 6-и февруари, а реваншът е на 3-и април. В другата полуфинална двойка Порто най-напред ще посрещне Брага.