Финалистът Чилич спаси 2 мачбола и продължава след 5 сета с Вердаско

Марин Чилич направи обрат от 0-2 сета.

Финалистът от Откритото първенство на Австралия по тенис Марин Чилич изстрада класирането си за осминафиналите на турнира от Големия шлем.

Шестият поставен хърватин губеше с 0-2 сета и спаси два мачбола в четвъртата част преди да успее да наддеелее над №26 в схемата Фернандо Вердаско от Испания с 4:6, 3:6, 6:1, 7:6(8), 6:3 след 4:22 часа игра.

Левичарят Вердаско започна отлично, възползва се от грешките на съперника си и взе солидна преднина от две части след час и половина. Чилич възкръсна в третия сет и го спечели лесно. В четвъртата се стигна до тайбрек, в който испанецът имаше мачболи при 7:6 и 8:7, но хърватинът ги отрази и в крайна сметка изравни сетовете.

Гигантът от Меджугорие дръпна с 3:0 в решаващата част. В шести гейм ветеранът от Мадрид поведе с 40:0 при подаване на опонента, но не успя да върне пробива и след това до края Чилич нямаше проблеми.

В следващия кръг Марин се изправя отново срещу испанец -  Роберто Баутиста Агут.