Манчестър Сити запази разликата с Ливърпул

Шампионът на Англия Манчестър Сити победи с 3:0 като гост Хъдърсфийлд в мач от 23-ия кръг на Висшата лига.
Футболистите на Пеп Гуардиола вече имат 56 точки и изостават със 4 от лидера Ливърпул. Хъдърсфийлд заема последно място в подреждането с едва 11 пункта.
   В 18-ата минута Данило опита удар извън наказателното поле към вратата на Хъдърсфийлд, топката се отклони от тялото на Кристофър Шиндлер и заблуди вратаря Йонас Льосъл, след което се оплете в мрежата - 0:1.
    Девет минути след подновяването на играта Стърлинг направи резултата 0:2. Той засече топката с глава във вратата след центриране отляво на Лирой Сане.
    Само две минути по-късно Сане направи резултата класически. Германецът бе изведен сам срещу вратаря и с удар по тревата намери мрежата от вътрешната страна.
 До края на срещата резервата за състава на Хъдърсфийлд Стив Муние направи два непростими пропуска.