Милан вече е четвърти след 2:0 над Дженоа

Отборът на Милан се изкачи на четвърто място във временното класиране на италианското първенство по футбол, след като победи с 2:0 Дженоа като гост в мач от 20-ия кръг. Тимът е с актив от 34 точки и води с една на състава на Рома.

Милан поведе в 72-та минута с гол на Фабио Борини, който получи пас пред вратата от Андреа Конти и се разписа от близко разстояние, а малко по-късно Дженоа пропусна шанс да изравни. Португалецът Мигел Велосо изпрати удар от далечно разстояние, но Джанлуиджи Донарума изби леко топката и тя се удари в напречната греда. Милан си подсигури победата в 83-та минута, когато Патрик Кутроне изведе Сусо зад гърба на защитата на домакините и той преодоля Йонуц Раду за крайното 2:0. Загубата остави Дженоа на 14-о място.