Ювентус разгроми Киево, Роналдо пропусна дузпа

Ювентус победи последния в класирането Киево с 3:0 у дома и  продължава уверено похода си към поредна титла в Италия. "Старата госпожа" не се затрудни и спечели 18-а победа в калчото през сезона, без да влага максимум усилия.

Юве няма загуба от началото на сезона в Серия А и води в класирането с 56 точки, девет повече от втория Наполи.

Торинци поведоха в 13-а минута след индивидуален пробив на Дъглас Коста, който премина през няколко защитници на Киево през центъра и с прецизен удар от 25 метра прати топката в мрежата.

В самия край на първата част Пауло Дибала разнищи отбраната на Киево и намери Емре Джан, който с едно докосване насочи кълбото във вратата за 2:0.

Ювентус стигна до дузпа в началото на второто полувреме, отсъдена за игра с ръка на защитник на Киево, но вратарят на гостите Стефано Сорентино прояви блестящ рефлекс и отрази удара на мегазвездата Кристиано Роналдо.

Домакините все пак стигнаха до класическа победа след точно попадение в 84-а минута на Даниеле Ругани, който се разписа с глава след центриране на Бернардески от фаул.