Берое приключи наравно с Мезьокьовеш в проверка в Турция

Берое

Футболният Берое завърши с равенство 1:1 срещу Мезьокьовеш във втората си контрола от подготвителния лагер в Белек, Турция. Още в 5-та минута Желев центрира в пеналта от десния фланг, а там Минчев засече топката от въздуха, но ударът му мина на сантиметри от целта. В 16-та минута Берое организира нова добра атака, която завърши с опасно центриране на Камара, но вратарят на съперника изпревари Лима. Две минути по-късно Минчев стреля от дистанция, но Домбо улови. В 33-та минута Цветков намери Камара на фланга, а той изведе Алфредо на стрелкова позиция. Бразилецът стреля веднага, но Домбо отрази опасния удар. Веднага след това Камара стреля от дъгата, но след рикошет топката излезе в корнер. Минчев центрира, а топката бе избита от бранител на съперника. Василев овладя и прати кълбото в мрежата със страхотен удар от около 30 метра - 1:0 за Берое в 35-ата минута. Пет минути преди почивката Лима проби в наказателното поле на съперника и стреля, но не успя да намери рамките на вратата.

Четири минути след подновяването на играта след двойно подаване Дражич се озова на стрелкова позиция в пеналта, но Аргилашки се намеси и спаси, а малко след това беше отменено попадение за българския отбор. В 68-та минута Бандаловски центрира опасно в пеналта, а там малко не достигна на Камбуров да прати топката във вратата с глава. Минута след това Бригидо овладя избита от корнер топка и центрира на втора греда. там Бандаловски засече с глава, но топката срещна напречната греда и бе избита. Меска овладя и стреля от дистанция, но над вратата. В 79-ата минута Маринов изведе Камбуров в наказателното поле. Нападателят веднага стреля с левия крак, но Домбо се намеси и изби. Три минути по-късно унгарците получиха нарушение в ляво по атаката си и след заучена комбинация Стефан Дражич стреля от границата на пеналта и немари долния десен ъгъл на вратата - 1:1.

Следващата проверка на старозагорци в Белек е срещу азербайджанския Нефтчи Баку. Двубоят ще се изиграе на 27 януари.