Манчестър Сити си направи тренировка за Купата на лигата

Серхио Агуеро атакува вратата.

Манчестър Сити победи с общ резултат 10:0 третодивизионния Бъртън Албиън на полуфиналите на турнира за купата на Лигата на Англия и се класира за финала за четвърти път в последните шест години

Сити спечели първия мач с 9:0, а снощи в реванша като гост победи с 1:0. Единственото попадение в двубоя отбеляза Серхио Агуеро, който беше точен в 26-ата минута след асистенция на Рияд Марез.

След разгромната победа в първия мач мениджърът на "гражданите" Пеп Гуардиола даде шанс за изяви на млади играчи като Фил Фодън, Ариянет Мурич, Филип Сандлър и Иън Поведа, но до тях бяха Агуеро, Кевин де Бройне и Рияд Марез.

Защитаващият трофея си тим на Манчестър Сити ще играе на финала на 24 февруари на "Уембли" срещу победителя от другата полуфинална двойка между Тотнъм и Челси. "Шпорите" спечелиха първия мач с 1:0, а втората среща е на "Стамфорд Бридж" по-късно тази вечер.