Дунав, Ботев (Вр) и Черно море записаха победи в Турция

Отборите на Дунав и Ботев (Враца) спечелиха с по 1:0.

Съставите на Дунав (Русе), Ботев (Враца) и Черно море (Варна) постигнаха победи днес по време на подготовката си в Турция.

Дунав победи седмия във втора руска лига Шинник (Ярославъл) с 1:0 в Анталия.

Българите имаха превъзходство преди почивката и заслужено поведоха в 23-ата минута. Централният нападател Ахмед Ахмедов се разписа с хубав удар от въздуха от десетина метра след подаване от ляво на новопривлечения македонец Александър Исаевски.

Последната проверка в Турция на момчетата на Людмил Киров ще бъде срещу друг руски Химки на 31 януари.

Ботев победи отбора на Македония Гьорче Петров с 1:0 в турския курорт Сиде.

Врачани имаха превъзходство и заслужено стигнаха до победата с попадение на Петър Атанасов в 82-ата минута.
При контраатака Атанасов беше изведен в ляво в пеналта от Емил Стоев и хладнокръвно реализира.

Ботев можеше да спечели и по-убедително, но удари по една греда и в двете полувремена.

Черно море победи македонския вицешампион Вардар (Скопие) с 2:0 в третата си контрола в Анталия.

Аристот Ндонгала откри резултата в 37-ата минута, след като получи пас в дясно в пеналта, финтира защитник на съперника и с точен удар по диагонала направи 1:0 за варненци.

В 74-ата минута влезлият малко по-рано като резерва Мехди Фенуш оформи успеха на българите, след като беше изведен в добра позиция в ляво в наказателното поле и за втори път прати топката в мрежата на Вардар.

Следващата си проверка Черно море ще изиграе на 30 януари срещу Олександрия (Украйна).