Ботев (Пловдив) с второ равенство в Турция

Футболистите на Ботев (Пд) не успяха да вкарат гол на Пяст.
Снимка: ПФК Ботев

Ботев (Пловдив) завърши 0:0 с Пяст (Гливице, Полша) във втората си контрола от лагера си в Турция.

В първата си проверка "канарчетата" приключиха 1:1 със сръбския Радник (Сурдулица). Мачът днес се игра на комплекс "Титаник" в Лара.

В 29-ата минута "канарчетата" пропуснаха най-изгодното си ди този момент положение за гол пред вратата на поляците. Тодор Неделев влезе в наказателното поле на съперника, с пета намери Джонатан Перейра, но бразилецът от чиста позиция прати топката встрани от вратата . Седем минути по-късно Лъчезар Балтанов отправи силен удар, но вратарят на Пяст изби коженото кълбо.
През втората маст и в двата отбора бяха извършени множество смени и темпото на игра спадна. В 74-ата минута Ботев организира опасна атака, но Димитър Пиргов стреля неточно.

Съставът на Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Филип Филипов, Костадин Ничев, Радослав Терзиев, Атанас Зехиров, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Антон Карачанаков, Иван Василев (Иван Чворович, Костадин Ничев, Димитър Пиргов, Станислав Шохов, Радослав Апостолов, Димитър Тонев, Кристиан Добрев, Атанас Ташолов)