Трета поредна загуба за Олимпиакос в Евролигата

Везенков игра само 5 минути.
Снимка: Olympiacos BC

Гръцкият Олимпиакос допусна трета поредна загуба в Евролигата, след като отстъпи с 64:65 като гост на израелския Макаби в Тел Авив.

Играчите на Дейвид Блат спечелиха минимално първата, втората и четвъртата част, но отстъпиха с 13:19 в третата и това ги лиши от победата.

Българският национал Александър Везенков игра само пет минути, в които завърши с една борба. Най-резултатни от съотборниците му бяха Василис Спанулис и Найджъл Уилямс-Гос с по 16 точки, докато за победителите от Макаби с 19 точки приключи Тарик Блек, а още 17 прибави Скоти Уилбекин.

Другият български национал в турнира - натурализираният американец Дий Бост, имаше доста повече поводи за радост, тъй като руският Химки постигна ценна победа с 98:90 при визитата си на черногорския Будучност.

За руския тим това бе втора поредна победа, а Бост завърши с 10 точки, 3 борби, 2 асистенции и една отнета топка.
На полувремето Будучност водеше с 1 точки, но през вторите 20 минути Химки показа по-голямо желание за победа. Най-резултатен за руснаците бе Джордан Мики с 25 точки, докато Чарлз Дженкинс прибави 17. За черногорския първенец Норис Коул реализира 20 точки, а 17 прибави младият грузинец Гога Битадзе.