Ювентус бие 3:0 с гол и асистенция на Роналдо

Роналдо бележи.

Ювентус увеличина аванса си на върха пред втория Наполи след класическа победа с 3:0 при гостуването на Сасуоло.
Шампионите имат 11 точки повече от неаполитанците, които в събота завършиха 0:0 като гости на Фиорентина. Сасуоло оказа сериозна съпротива, но пропусна своите шансове за гол, в края рухна и допусна тежко поражение.

Сами Кедира откри резултата в 23-а минута с добавка на празна врата, след като вратарят отби удар на Кристиано Роналдо. Сасуоло имаше своите силни минути след почивката, но Доменико Берарди пропусна да изравни.

В края дойдоха минутите на Кристиано Роналдо, който с гол и асистенция допринесе за убедителния успех. Португалецът реализира 18-ия си гол в калчото за сезона с глава след центриране от корнер в 70-а минута.

В 86-а минута многоходова атака започната от влезлия като резерва Пауло Дибала, премина през Роналдо, който изведе току-що влезлия на терена Емре Джан и той с удар по диагонала оформи крайното 3:0.