Шеста поредна победа за Медведев, ще играе с Цонга (обновено)

| обновено на 14.02.19 в 17:31
Медведев е на четвъртфинал в Ротердам.
Снимка: ABN AMRO

Петият поставен Данийл Медведев се класира за четвъртфиналите на АТР 500 тенис турнира в Ротердам.

Руснакът се наложи над испанския левичар Фернандо Вердаско с 6:2, 7:5. Така шампионът от София записа шеста поредна победа за сезона.

Медведев поведе с 3:0 с два пробива, но след това загуби концентрация и Вердаско върна единият брейк и после стигна до 2:3. След това 198-сантиметровият московчанин отново намери ритъма си, проби за 5:2 и после затвори сета.

Във втория Медведев пропиля общо пет точки за пробив. Все пак той постигна своете, като спечели подаването на съперника в 11-ия гейм. След това руснакът успя да спечели срещата при втория си мачбол, когато реализира къса топка.

На четвъртфинал Данийл Медведев ще играе срещу победителя в турнира през 2017 г.  Жо-Вилфред Цонга. Французинът се наложи над холандеца Талон Хрийкспоор със 7:6(5), 6:1.

Медведев и Цонга спечелиха титли в неделя - в София и Монпелие, и са в победни серии. Двамата са си разменили по една победа. Руснакът спечели през януари на полуфинала на турнира в Бризбън със 7:6, 6:2.