Шиникова на полуфинал в Търнава

Изабелла Шиникова
Снимка: архив

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Търнава (Словакия) с награден фонд 25 хиляди долара. Шиникова победи поставената под номер 3 Катарина Завацка (Украйна) с 6:4, 3:6, 6:1 за 2:18 часа. Българката поведе с 4:1 в първия сет и без проблеми поведе в резултата. Във втората част Завацка все аванс от 4:1 и с 6:3 изравни. В решителния трети сет Шиникова доминираше изцяло и след 1:1 със серия от пет поредни гейма затвори мача. Завацка е номер 177 в световната ранглиста. Това е трета поредена трисетова победа за българката в турнира.
С успеха българката си осигури 18 точки за световната ранглиста и 1162 долара, а в спор за място на финала ще играе утре срещу победителката от двубоя между Александра Каданцу (Румъния) и номер 6 Деяна Раданович (Сърбия).