Боксьорът Даниел Асенов взе титлата в София

Даниел Асенов с министър Кралев и шефа на боксовата федерация Инински.
Снимка: БФ Бокс

Носителят на купа "Странджа" за 2017 година и петкратен европейски шампион Даниел Асенов спечели финала в категория до 52 килограма в юбилейното 70-о издание на най-стария международен боксов турнир в Европа - "Странджа".

Асенов победи с 4-1 съдийски гласа пред пълните трибуни на столичната зала "София" представителя на Узбекистан Худойназар Файзов - 30-27, 30-27, 29-28, 29-28, 28-29.

Сред аплодиращите го зрители бяха министърът на спорта Красен Кралев, президентът на БФ Бокс Красимир Инински, ВИП гостите на федерацията и бившите носители на купа "Странджа".

Веднага след края на битката на Асенов Кралев и Инински наградиха със специални плакети бившите носители на купа "Странджа" Иван Киряков, Симеон Георгиев, Милкон Калян, Ангел Ангелов, Цачо Андрейковски, Динко Василев, Георги Долапчиев, Армандо Мартинес (Куба), Ивайло Маринов, Петър Лесов, Петър Стоименов, Христо Фуртигов, Емил Чупренски, Ангел Стоянов, Серафим Тодоров, Борислав Абаджиев, Даниел Петров, Свилен Русинов, Любен Тодоров, Детелин Далаклиев, Александър Александров, както и победителите за 2017-а и 2018-а Даниел Асенов и Петър Белберов. При дамите почетени с плакети бяха Деница Елисеева, Стойка Петрова, Станимира Петрова, Стейша Сътълс и Севда Асенова.