Марица с историческа победа в Шампионската лига

Снимка: СЕВ

Марица постигна първа победа в Шампионската лига по волейбол за жени. Тя бе и първа за български отбор в турнира. Българският шампион спечели с  3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) у дома срещу френския Безие в двубой от петия кръг в най-силния клубен турнир в света.

Пред най две хиляди зрители в зала "Колодрума" пловдивчанки спечелиха първата част с 25:15, но след това Безие изравни след 19:25.

Марица отново взе аванс след 25:15, а превъзходството на българския тим беше затвърдено след 25:16 в четвъртия гейм. Двубоят, белязал историческото постижение за "жълтите", продължи 87 минути.

Най-резултатна за Марица стана Александра Холстън с 15 точки. Нейните съотборнички Мирослава Паскова и Нася Димитрова добавиха по още 12 точки. Малина Терел се отличи с 12 точки за състава на Безие.

В последния си мач от турнира през настоящия сезон пловдивският отбор ще играе у дома срещу Алианц Щутгарт на 26 февруари.  Марица има една победа и четири поражения до момента в Шампионската лига. Безие е със същия актив.