от 07.00 часа

Мбапе вкара 20-ия си гол в първенството при разгром над Монпелие

Килиан Мбапе се разписа за 5:1.

Пари Сен Жермен разгроми у дома с 5:1 отбора на Монпелие в отложен мач от френското първенство. Килиан Мбапе реализира гол номер 20 в Лига 1 през сезона и продължава да бъде водач при реализаторите.

Френският национал, който е само на 20 години, води атаката на столичани при отсъствието на Неймар и Единсон Кавани.
В 79-ата минута Мбапе се разписа за 5:1 след шут и рикошет във ветерана Виторино Илтон. Само 60 секунди по-рано друг удар на Килиан Мбапе се отби в Илтон, а попадението беше отбелязано като автогол на защитника.

Левият бек Лейвен Курзава даде аванс за шампионите, разписвайки се с глава след центриране на Анхел ди Мария в 13-ата минута на двубоя.

Халфът на гостите Флоран Мойе изненадващо изравни в 31-ата минута след изпълнение на фаул. При попадението беше направена консултация с технологията на голлинията.

Секунди преди края на първата част аржентинецът Ди Мария отново изведе парижани напред в резултата.
След почивката превъзходството на Пари Сен Жермен беше сериозно и в 73-ата минута халфът Кристофър Нкунку покачи резултата на 3:1 след удар с глава и рикошет, а Мбапе беше в основата на оставащите две попадения до края на срещата.

Столичани имат преднина от 15 точки на върха в първенство, като са изиграли един мач по-малко в сравнение с намиращия се на второ място тим на Лил.

Отборът на Монпелие, който имаше втората най-силна отбрана в Лига 1 преди тази среща, заема шестото място с 38 точки.
В друг отложен мач от френския шампионат Бордо направи равенство 0:0 пред собствена публика срещу Гинган.