Голдън Стейт спря серията на Хюстън

Голдън Стейт победи със 106:104 точки Хюстън

Клей Томпсън вкара 30 точки, а ДеМаркъс Къзънс наниза рекордните за сезона 27 при победата на Голдън Стейт със 106:104 над Хюстън в дербито на Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Така „Уориърс“ спря серията от 9 поредни победи на Хюстън, но и двата отбора са начело на своите дивизии, като Голдън Стейт оглавява и цялата Западна конференция.

Играейки без контузената си звезда Кевин Дюрант гостите от Сан Франциско бързо взеха инициативата, показвайки как поражението от Финикс ден по-рано не им влияе.

Домакините изоставаха с 14 точки в началото на четвъртата част, но с тройка на Крис Пол те съкратиха до една 10.8 секунди преди сирената.

Стеф Къри обаче спечели два фаула и ги вкара за 106:103 6.4 секунди преди края, но пък Джеймс Хардън спечели борбата за Хюстън и беше фаулиран.

Той вкара само един от двата наказателни изстрела, Андре Игуадала взе борбата и стреля, но неточно и така Голдън Стейт води в Конференцията с 46/21.

Хардън завърши мача с 29 точки, 10 асистенции, но само две от 12 опита от тройката. Къри завърши с 24 за Голдън Стейт, а травмата на Дюрант е изкълчен глезен.

Оклахома Cити се наложи над Бруклин със 108:86 и заема 2-а позиция в Северозападната дивизия с 42/26, като изостава от Денвър.

Ръсел Уестбрук записа 26-ия си трипъл-дабъл, след като приключи мача с 31 точки, 12 борби и 11 асистенции. Иначе за него това е 130-и трипъл-дабъл в кариерата.

Пол Джордж остана с 25 за Тъндър, а Джерами Грант отбеляза 16.

Спенсър Дийнуинди се отличи с 25 пункта за Нетс, които бяха спечелили предишните си четири мача и вече имат положителен баланс в Атлантическата дивизия 36/34.

Водачите в Югоизточната дивизия от Маями спечелиха у дома със 108:74, като Джъстис Уинслоу вкара 16 точки.

Домакините записаха 32-а победа от 67 мача и стартираха второто полувреме със серия от 21:0 точки, което им реши мача.

Това е победата с най-голяма разлика за Маями през сезона. Диън Уайтърс с 14 и Дуейн Уейд с 11 точки също помогнаха за успеха, а Блейк Грифин отбеляза 13 за Пистънс.

Вашингтон победи Орландо със 100:90 в директен сблъсък за място в плейофите, като Меджик са първи под чертата на плейофите на Изток с 31/38.