Ботев Пловдив не успя да победи Ботев Враца

Снимка: БФС

Ботев (Пловдив) и Ботев (Враца) завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на Първа лига.

През второто полувреме Тодор Неделев от тима на домакините изпусна дузпа, след като вратарят на съперника Красимир Костов спаси удара му.

Гостите играха с човек по-малко след червения картон на Мариян Иванов.

В 19-ата минута Емил Стоев центрира към наказателно поле на домакините  от фаул, Мартин Кавдански засече  с глава топката във вратата за "жълто-черните" за 0:1.

Реакцията на "канарчетата" беше мигновена. След бърза атака две минути  по-късно  Антонио Вутов изведе на удобна позиция Васил Шопов, който с точен удар изравни за 1:1.

Състави:

Ботев (Пловдив) : Даниел Кайзер, Атанас Зехиров (80-Станислав Шопов), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо (46-Лазар Марин), Радослав Терзиев, Васил Шопов, Тодор Неделев, Кристиан Добрев (64-Филип Филипов), Ферибори Доре, Антонио Вутов.

Ботев (Враца) : Красимир Костов, Андреас Васев, Антон Огнянов, Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Георги Вълчев, Даниел Генов (90-Eдгар Тур), Емил Стоев (46-Ивайло Михайлов), Мариян Иванов, Симеон Мечев, Валери Домовчийски (66-Даниел Гаджев)