Лудогорец безпощаден за 6:0

Лудогорец бележи поредния си гол.

Лудогорец разгроми с 6:0 Септември като домакин и възстанови преднината си на върха в класирането на Първа лига срещу Левски, след като по-рано днес "сините" надиграха с 4:3 Верея в Стара Загора.

Лудогорец реши мача още през първото полувреме. Полският национал Якуб Швиерчок вкара голове в осмата и 21-та минута след асистенции на Драгош Григоре и Станислав Манолев, а румънецът сам покачи на 3:0 в 24-та минута с перфектно изпълнена дузпа заради нарушение на Георги Стоичков срещу Антон Недялков.

Марселиньо вкара следващшите два гола в 42-та и 55-та минута след удари от близко разстояние, а Клаудиу Кешерю се разписа в 64-та минута и продължи гонитбата със Станислав Костов за голмайсторския приз в Първа лига. Румънецът е с едно попадение по-малко от нападателя на Левски.

Лудогорец завърши първата фаза като категоричен лидер, докато за Септември предстои битка за оцеляване.