Интер надигра Милан и си върна третото място

Интер спечели с 3:2 дербито срещу Милан от 28-ия кръг на италианското футболно първенство. По този начин "нерадзурите" изпревариха градския си съперник на третото място в Серия "А" с две точки.

Матиас Вечино даде преднина на Интер след 151 секунди игра на "Джузепе Меаца", след като Лаутаро Мартинес свали центриране на метър пред голлинията и уругвайският халф засече топката за 1:0. "Нерадзурите" пропуснаха още едно чисто положение до края на първото полувреме, а след само шест минути игра във второто поведоха с втори гол. Интер изпълни късо ъглов удар и Матео Политано центрира в наказателното поле, където Стефан Де Фрай засече топката с глава за 2:0.

Милан върна бързо един гол в 57-та минута, когато Тиму Бакайоко засече с глава центриране на Хакан Джалханоглу, но Интер поведе отново с две попадения само десет минути по-късно. Това се случи с гол от дузпа на Лаутаро Мартинес.

Милан съкрати отново изоставането си в 71-та минута, когато Матео Мусачио се възползва от разбъркване в наказателното поле на символичните гости и вкара топката зад Самир Ханданович за 2:3. Последва жесток натиск на "росонерите", които обаче не стигнаха до гол, въпреки че в последните минути на срещата Ханданович и защитниците отбиха няколко удара от непосредствено разстояние пред вратата.

Интер е с 53 точки и две повече от Милан, както и със седем зад втория в класирането Наполи.