от 18.00 часа

Хебър полуфиналист след 3:0 в Русе

Хебър продължава победната серия.
Снимка: Архив

Победителят в редовния сезон Хебър Пазарджик надделя над Дунав в Русе с 3:0 (25:21, 25:10, 25:16) и с 2:0 победи в серията се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство.

Домакините започнаха добре мача и поведоха с 8:3, но постепенно момчетата на Атанас Петров заличиха пасива си и дори обърнаха при 11:10. Те продължиха да увеличават аванса си до 19:13 и до края на първия гейм нямаха проблеми.

Във втората част гостите стартираха устремно и дръпнаха с 10:3, в последствие преднината им стигна 20:8, а след това те без особени проблеми спечелиха.

Третият гейм вървеше равностойно до 15:15, след което волейболистите на Хебър направиха серия от 9 поредни точки по пътя си към крайната победа.

На полуфиналите Хебър ще играе срещу победителя от двойката ЦСКА - Пирин Разлог.