от 15.00 часа

Севиля победи Шалке в памет на Пуерта

Севиля победи Шалке в памет на Антонио Пуерта
Снимка: sportal.bg

Испанският Севиля победи с 2:0 германския Шалке в десетото издание за трофея “Антонио Пуерта”.

Десетки хиляди зрители на стадион “Рамон Санчес Писхуан” почетоха паметта на покойния играч на испанците.

Антонио Пуерта изживя най-паметния си футболен миг именно срещу Шалке в полуфинала-реванш за Купата на УЕФА през пролетта на 2006 година, когато вкара зрелищен победен гол в 101-ата минута.

По-малко от година и половина по-късно Пуерта загуби живота си след сърдечен удар по време на футболен мач от Ла Лига.

Неговият син Айтор Пуерта изпълни началния удар на приятелския мач, а много бивши футболисти на Севиля и Шалке, играли в двубоя от 2006 година присъстваха на събитието.

След изминаването на 16 игрови минути съдията спря мача, светлините угаснаха и бяха поднесени венци с цвята в центъра на терена.

В 35-ата минута Роке Меса откри резултата, а в 72-ата Мунир Ел Хадади вкара от дузпа за 2:0.