Джокович продължава напред в Маями

Новак Джокович

Шесткратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Маями  с награден фонд 8,36 милиона долара.

Джокович, който е номер 1 в световната ранглиста и водач в основната схема на турнира, победи Бърнард Томич (Австралия) със 7:6(2), 6:2 за 74 минути.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, но Джокович нямаше проблеми в тайбрека. Във втората част сърбинът даде само два гейма на съперника си.

В третия кръг Джокович ще играе срещу Федерико Делбонис (Аржентина), който елиминира номер 32 Джон Милман (Австралия) със 7:5, 3:6, 7:6(2) за 2:30 часа игра.

Защитаващият титлата си и седми поставен Джон Иснър (САЩ) наниза 20 аса при победата си над италианския квалификант Лоренцо Сонего със 7:6(2), 7:6(7).

Шампионът от турнира "Мастърс" в Индиън Уелс и трети поставен Доминик Тийм (Австрия) отпадна във втория кръг след загуба от 22-годишния Хуберт Хуркач (Полша) с 4:6, 4:6.

Полякът направи по два пробива в двета сета, за да стигне до успеха.

Номер 5 Кей Нишикори (Япония) също напусна надпреварата. Той претърпя поражение от Душан Лайович (Сърбия) с 6;2, 2:6, 3:6.

В третия кръг Лайович ще играе срещу Ник Кириос (Австралия), който надделя над квалификанта Александър Бублик (Казахстан) със 7:5, 6:3.

Французинът Гаел Монфис се отказа от участие заради контузия на ахилеса.

Номер 12 Милош Раонич продължава напред без игра след отказ на съперника му Максимилиан Мартерер (Германия) поради травма на коляното.

В други срещи от втория кръг номер 17 Николоз Басиашвили (Грузия) победи Миша Зверев (Германия) с 6:3, 6:2, номер 11 Борна Чорич (Хърватия) надделя над Роберто Карбайес Баена (Испания) със 7:6(7), 0:6, 6:2, а във френския сблъсък Жереми Шарди спечели срещу номер 23 Жил Симон с 6:4, 6:2.