Волейболистите на Нефтохимик, Добруджа и ЦСКА придружиха Хебър на полуфиналите

Нефтохимик 2010 продължаваза полуфиналите
Снимка: ВК Нефтохимик

Шампионът Нефтохимик 2010 се наложи с 3:0 (25:16, 25:17, 25:27) срещу Левски в София и с 2:0 победи се класира за полуфиналите на мъжкото волейболно първенство.

Бургазлии имаха превъзходство пред първите два гейма, като единствено третата част беше равностойна. Тя премина през множество изравнявания, като столичани дори имаха преднина при 23:22, но гостите обърнаха и с ас на Георги Петров стигнаха до успеха при третия си мачбол.

Националът Николай Учиков беше най-добър за победителите с 24 точки, а Ален Джорджевич добави 10, а Георги Петров завърши с 8.
Смилен Мляков реализира 15 точки за "сините".

За място на финала Нефтохимик 2010 ще играе срещу ЦСКА.

Добруджа 07 също продължава напред с 2:0 победи след 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) във втория четвъртфинал в залата на Монтана.

Добричлии започнаха по-добре мача и водеха уверено с 20:11, но в края на първия гейм допуснаха спад и с три поредни точки домакините изравниха за 24:24. Момчетата на Пламен Христов все пак спечелиха частта с 27:25.

Във втория гейм Монтана направи малка преднина в началото, но след 4:6 гостите взеха девет от следващите 10 разигравания, за да обърнат до 13:7 и до края нямаха проблеми.
В третата част домакините отново стартираха по-добре и поведоха с 11:7, но с пет поредни точки Добруджа 07 отново реализира обрат и поведе с 19:16, след което контролираше събитията на полето.
Най-резултатен за победителите беше Велизар Чернокожев с 14 точки. С 13 точки завърши Игор Антонюк, а с 12 се отчете Александър Кордев.

За Монтана най-добър с 13 точки беше Аспарух Аспарухов.

Добруджа 07 ще играе срещу шампиона от редовния сезон Хебър на полуфиналите.