Федерер продължава напред в Маями

Роджър Федерер

Трикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд  8,36 милиона долара.
37-годишният Федерер победи Раду Албот (Молдова) с 4:6, 7:5, 6:3 за 2:09 часа.
Швейцарецът допусна пробив още в първия гейм на мача, който беше достатъчен на Албот да спечели първия сет.
Във втората част се игра изключително равностойно, но Федерер взе подаването на съперника си в 12-ия гейм и изравни резултата. В третата част Федерер стигна до пробив в осмия гейм и при свой сервис приключи мача.
В третия кръг швейцарецът ще играе срещу 27-годишния  сърбин Филип Крайнович.
Номер 3 в световната ранглиста и втори поставен Александър Зверев (Германия) отпадна във втория кръг след загуба от 36-годишния испанец Давид Ферер с 6:2, 5:7, 3:6 за 2:22 часа. Ферер, който участва в турнира с "уалйд кард" направи пет пробива в мача.
21-годишният Зверев взе първия сет след само 30 минути, но след това допусна 47 непредизвикани грешки и отпадна.
Канадският тинейджър Данис Шаповалов победи Даниел Еванс (Великобритания) с 4:6, 6:1, 6:3 и в следващия кръг излиза срещу Андрей Рубльов (Русия), който елиминира номер 9 Марин Чилич (Хърватия) с 6:4, 6:4.
Португалецът Жоао Соуза постигна успех над Стийв Джонстън (САЩ) със 7:6(6), 6:4 и в третия кръг ще играе срещу номер 6 Кевин Андерсън (РЮА), който отстрани Хауме Мунар (Испания) с 6:4, 3:6, 6:3.
20-годишният грък и осми поставен Стефанос Циципас победи Макензи МакДоналд (САЩ) със 7:6(4), 6:1.