Джон Иснър продължава напред в Маями

Джон Иснър

Защитаващият титлата си Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд  8,36 милиона долара.

Поставеният под номер 7 Иснър пласира 16 аса при успеха над испанеца Алберт Рамос Виньолас със 7:5, 7:6(6) след 1:53 час игра.

Представителят на домакините  допусна единствен пробив  в първия гейм на мача, но бързи изравни за 2:2, а след това реализира и нов брейк в края на сета, за да поведе в резултата.

Във втората част сервиращите доминираха, като единствено в петия гейм Рамос Виньолас получи три шанса за пробив, но не се възползва.

Така се стигна до тайбрек, в който испанецът стигна до сетбол при 6:5 точки, но с три поредни разигравания Иснър измъкна победата.

За място на четвъртфиналите американецът ще срещне победителя от мача между номер 12 Милош Раонич (Канада) и номер 19 Кайл Едмънд (Великобритания).