Уругвай спечели турнира в Китай

Капитанът на Уругвай Диего Годин (вляво) и съотборниците му не допуснаха гол в Китай.

Отборът на Уругвай надделя категорично над Тайланд с 4:0 в спора за трофея на турнира Чайна Къп в Гуанчи, Китай.. Южноамериканският състав не остави никакво съмнение в превъзходството си на терена и закономерно спечели приятелската надпревара без да допусне гол.

Матиас Весино откри резултата в 6-та минута. Интригата в срещата до огромна степен бе убита в 38-а минута, когато Гастон Перейро покачи на 2:0.

През втората част „урусите“ отбелязаха нови две попадения в азиатската мрежа.След около час игра Кристиан Стуани направи резултата класически, а в края остана време и за Максимилиано Гомес да запише името си сред голмайсторите.

Така Уругвай спечели приятелския турнир, след като на полуфинала срази без особени затруднения и Узбекистан след 3:0. По-рано в мача за трето място домакинът Китай отстъпи на узбеките с 0:1.