Турция с нова победа в квалификациите

Снимка: Спортал

Отборът на Турция разгроми Молдова с 4:0 в мач от Група Н на европейските квалификации по футбол. Така играчите на треньора Шенол Гюнеш имат пълен актив от точки, след като в първата си среща спечелиха срещу Албания с 2:0 като гости.

Хасан Калдъръм прати топката в мрежата на Молдова в 24-ата минута и Дженк Тосун вкара втори гол след само още 120 секунди. В 52-ата минута капитанът Бурак Йълмаз си спечели дузпа, но после не успя да я реализира, след като вратарят на молдовците Алексей Кошелев изби в корнер. При последвалото центриране стражът не се намеси добре и Тосун покачи на 3:0. В 70-ата минута Каан Айхан оформи крайното 4:0, след като намери целта с удар с глава. Молдова записа второ поредно поражение, след като преди това загуби от Франция с 1:4. В следващия кръг Турция приема Франция, а мачът е на 8 юни в Коня.