Победи за Левски Лукойл и Балкан

Снимка: Спортал

Шампионът Левски Лукойл и вицешампионът Балкан (Ботевград) постигнаха победи в 24-ия кръг на Националната лига по баскетбол за мъже. В зала „Триадица“ тимът на Левски Лукойл записа убедителен успех срещу Академик Бултекс (Пловдив) със 100:78 (31:20, 25:19, 27:22, 17:17). Очакваното дерби не се получи, след като шампионите спечелиха първата четвърт с 31:20 и до края на двубоя доминираха. За Левски Лукойл страхотен мач изигра Калоян Иванов, койтоп завърши с „трипъл-дабъл“ - 16 точки, 11 борби и 10 асистенции. По 18 точки добавиха Христо Захариев и Патрик Рембърт. За Академик Бултекс Трой Франклин вкара 22 точки.

„Трудно е да се каже нещо позитивно след този мач. Започнахме безобразно и като цяло играхме много лошо“, каза след двубоя старши треньорът на гостите Асен Николов.

Левски Лукойл е лидер в класирането с 42 точки, пред Балкан с 37 и Берое с 35, но старозагорци са с два мача по-малко.

В Ботевград Балкан надигра гостуващия Ямбол с 94:70 (22:16, 32:18, 16:17, 24:19) в последното си домакинство за редовния сезон. Домакините изиграха силна втора четвърт и на почивката имаха аванс от 54:34. Играчите на Балкан продължиха да доминират и след 30 минути игра водеха със 70:51 и без проблеми доиграха мача. За победителите най-резултатен беше Венцислав Петков с 16 точки, а по 12 добавиха Микаел Хопкинс, Александър Гаврилович и ЛаМаркъс Рийд. За Ямбол се отличиха Айзея Уилямс с 15 точки и ЛаРон Смит с 14 точки и 12 борби.

В друг мач Рилски спортист надигра Академик София с 95:64 (22:16, 27:16, 25:10, 21:22).