Лубе с Цветан Соколов отново на финал в Шампионската лига

Цветан Соколов е на финал в Шампионската лига с Лубе
Снимка: CEV

Националът Цветан Соколов и неговият Лубе (Чивитанова) се класираха на втори пореден финал в европейската Шампионска лига по волейбол след домакинска победа над Скра (Белхатув) с 3:0 (25:15, 25:20, 27:25) в полуфинален мач реванш. В първата среща Лубе се наложи също с 3:0.

Соколов бе на терена и в трите гейма, като записа много добро представяне и се отчете с 10 точки (1 ас, 2 блокади). Толкова добави и капитанът Драган Станкович (2 блокади). Най-резулаттен бе Османи Хуанторена с 12 точки (92 % в атака). За Скра Мариуш Влазли завърши с 11 точки.

Така в битката за трофея Лубе ще срещне отново Зенит (Казан), срещу който се изправи и миналата година на финала. Тогава Соколов и съотборниците му отстъпиха с 2:3 гейма.

Сега европейският клубен първенец и десеткратен шампион на Русия - Зенит (Казан), се класира на осми в историята си на финал след успех като домакини на Перуджа с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 26:24) в реванша. В първата среща руснаците победиха с 3:2 гейма.  Най-резултатен бе Максим Михайлов със 17 точки (2 блокади). 14 точки добави Ървин Нгапет (1 блокада), с 13 точки се отчете Мат Андерсън (1 блокада). За Перуджа Александър Атанасиевич бе над всички с 24 точки (1 ас, 3 блокади), 18 точки реализира Вилфредо Леон (2 аса, 1 блокада).