Тасева с още два сребърни медала от финалите на СК в София

Катрин Тасева

Катрин Тасева спечели още два сребърни медала във финалите на световната купа по художествена гимнастика в София. Българката взриви пълната до краен предел „Арена Армеец“ с отлично изиграните си композиции с бухалки (20.650 точки) и с лента (19.400 точки). Малко не достигна на грацията ни да стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка, като 0.250 точки я разделиха от титлата във финала с бухалки и 0.300 точки от тази с лента.

Победителка в изиграванията с бухалки е Линой Ашрам (Израел) с 20.900 точки, а в тези с лента най-висока оценка – 19.700 точки получи Александра Солдатова (Русия).

Така Катрин Тасева завърши това състезание с 4 медала – бронз в многобоя и сребърни медали във финалите с топка, с бухалки и с лента.

Следващото състезание в което ще участва нашата гимнастичка е световната купа в Баку след две седмици.

За съжелание и днес не беше ден на Невяна Владинова. Капитънът на националния ни отбор допусна грешки и при двете си излизания на килима и остана четвърта във финала с обръч с оценка от 20.000 точки и е 6-та в този с топка - 19.100 точки.