Тийнейджърка с първа титла в кариерата си

17-годишната Анисимова спечели турнира в Богота.

Американската тийнейджърка Аманда Анисимова завоюва дебютната си титла в кариерата, след като навакса изоставане от сет срещу Астра Шарма във финала на турнира в колумбийската столица Богота.

Поставената под номер 6 в основната схема бе изправена пред загубата от Шарма, след като губеше в резултата с 4:6, 4:4, но 17-годишната тенисистка от този момент загуби само още един гейм за успеха с 4:6, 6:4, 6:1.

Това бе битка на две от изгряващите звезди в женския тенис. Световната номер 76 Анисимова игра в едва втория си финал на WTA ниво в кариерата, след като достигна до спора за титлата в Хирошима през миналата година, докато австралийката Шарма – под номер 138 в ранглистата, не бе достигала до четвъртфинал до момента.

В Лугано Полона Херцог прекъсна седемгодишна суша без титла с победа над квалификантката Ига Швьонтек от Полша.

Двубоят противопостави две непоставени тенисистки и продължи повече от два часа, завършвайки с успех на словенката след 6-3, 3-6, 6-3. Преди титлата в Лугано, Херцог записа победи в Бостад през 2011 и 2012 година.