Нефтохимик победи Хебър в Пазарджик

Снимка: БФ по волейбол

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с победа 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19) като гост на Хебър (Пазарджик) във финалната серия в Суперлигата на България.

Първия гейм беше равностоен до 8:8, след което Нефтохимик дръпна с 16:8 след цели осем последователни точки. С поредна успешна атака на Николай Учиков гостите затвориха гейма с 25:16.

Втората част бе равностойна до 9:9, а след това домакините от Хебър дръпнаха с 12:10. Все пак Нефтохимик стигна до 15:15, но след добри изяви на Мартин Симеонов и Венци Рагин се стигна до 21:17, а до края тимът от Пазарджик подкрепян от верните си фенове не изпусна парата и ликува след 25:21.

В следващите два гейма доминацията на шампионите от Нефтохимик 2010 бе пълна и те стигнаха до важен успех. В отделните части момчетата на Николай Желязков победиха на 18 и на 19.