от 07.00 часа

Левски Лукойл завърши редовния сезон с очаквана победа

Шампионът Левски Лукойл завърши с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Константин Папазов победиха Академик (София) като гости със 103:81 (27:17, 25:24, 26:17, 25:23). „Сините“ завършват на първо място в редовния сезон с 22 победи и 2 поражения.

На срещата в Правец интрига нямаше, след като шампионите поведоха с 10 точки след първата четвърт, а на почивката имаха аванс от 11 - 52:41 т. Баскетболистите на Левски Лукойл увеличиха оборотите и след убедителна трета четвърт водеха със 78:58, а в последната четвърт спокойно доиграха мача.

Най-резултатен за победителите бе Христо Захариев с 21 точки. Деян Карамфилов добави 15 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Калоян Иванов се отчете с "дабъл-дабъл" - 10 точки и 12 асистенции. Божидар Аврамов вкара 13 точки. За домакините се отличи Николай Николов с 18 точки. Андрей Иванов реализира 12 точки.