Шампионът Реал започна с труден успех на четвъртфиналите в Евролигата

Фабиен Козьо от Реал се опитва да преодолее защитата на Ник Калатес от Панатинайкос.

Защитаващият титлата си отбор на Реал (Мадрид) започна с трудна победа над гостуващия Панатинайкос със 75:72 (43:35) в четвъртфиналните плейофи на баскетболната Евролига за мъже.

Испанците имаха превъзходство през първото полувреме, а малко след почивката дръпнаха с 49:35. Постепенно гърците започнаха да стопяват пасива си и още преди средата на последната четвърт изравниха за 64:64, а в последствие 3:52 минути преди края дори поведоха със 72:66.

Реал се съвзе и до сирената направи серия от 9 безответни точки, за да спечели. ПАО имаше шанс да стигне до изравняване, но ДеШон Томас и Кийт Лангфорд последователно направиха пропуски в последната атака.

Джефри Тейлър беше най-добър за домакините с 13 точки, а Фабиен Козьо добави 12. Ник Калатес беше лидер за гостите със 17 точки.

В друга четвъртфинална среща Анадолу Ефес спечели срещу гостуващия Барселона със 75:68 (40:36) и също поведе с 1-0 победи в серията до три успеха.

Турците имаха инициативата през цялата среща и заслужено триумфираха. Василие Мичич се отличи с 21 точки и 7 асистенции за домакините, а Адриен Мьорман допринесе с 12 точки и 5 борби. Анте Томич беше лидер за Барса с 14 точки.