Четири златни медала от европейското по шотокан карате-до

Мартина Чан по време на награждаването.
Снимка: БФШК

В град Бар, Черна гора, се проведе SKDUN Европейско първенство по шотокан карате–до и Европейска Кохай Купа с участието на над 30 държави. България завоюва общо 19 медала.

В индивидуалните дисциплини европейски шампион в категория +87 стана Силвестър Гьолски, а Реми Бобев и Мартина Чан грабнаха златото в новата дисциплина на първенството „Асай-рю ката“.

При отборните съревнования българските национали станаха първи в най-престижната дисциплина – Кумите мъже.

Българските каратисти (мъже и жени) спечелиха общо четири златни, осем сребърни и седем бронзови медала в индивидуалните и отборни дисциплини.

Децата участници също допринесоха за успешното представяне. Благодарение и на тях България стана втора в общото класиране на европейското първенство.