Два английски, един испански и един германски тим на полуфиналите в Лига Европа

Айнтрахт - Бенфика

Два английски тима /Арсенал и Челси/, един испански /Валенсия/ и един германски /Айнтрахт/ се класираха за полуфиналната фаза в Лига Европа. Ситуацията е сходна с тази в Шампионската лига, където отново два английски отбора достигнаха до полуфиналното каре /Ливърпул и Тотнъм/, един испански /Барселона/, а също и холандският Аякс.

Победителите в три от четирите съперничества във втория по сила евротурнир се бяха очертали след първите двубои.

Направи впечатление най-вече голеадата на "Стамфорд Бридж", където Челси би с 4:3 Славия Пр. Два гола за домакините вкара Педро Родригес, един добави Оливие Жиру, а Симон Дели си вкара автогол. За чехите се разписаха Томаш Соучек и Петр Шевчик-два, но Челси продължи с общ резултат 5:3.

Валенсия бе спечелил на терена на съседа си Виляреал с 3:1 а в реванша поведе 2:0 с головете на Тони Лато в 13-ата минута и Даниел Парехо в 54-ата, а това се оказа и крайният резултат.

Арсенал се възползва от аванса си - 2:0 след първия мач срещу Наполи, а на италианска земя Александър Лаказет в 36-ата минута донесе нова победа, сега с 1:0 за "артилеристите".

Най-оспорвано бе във Франкфурт, където местният Айнтрахт успя да навакса изоставането си от 2:4 срещу Бенфика в Лисабон и победи 2:0 с головете на Филип Костич в 36-ата минута от немаркирана засада и Себастиян Роде в 67-ата. Така с повече голове на чужд терен германците се класираха за полуфиналите.