Манчестър Сити се върна на върха във Висшата лига

Манчестър Сити-Тотнъм

Манчестър Сити се завърна на върха в класирането на английското футболно първенство, след като победи с 1:0 Тотнъм като домакин в мач от 34-я кръг на Висшата лига. Шампионите поведоха отново с точка на върха пред Ливърпул, който играе утре с Кардиф и ще бъде отново с мач повече.

Сити започна отлично мача и поведе в петата минута, когато Серхио Агуеро свали центриране за Филип Фоудън на далечна греда и 18-годишният халф вкара на празна врата за 1:0. През първото полувреме обаче Едерсон Мораеш бе по-заетият от двамата вратари, след като футболистите на Тотнъм създадоха цели три чисти положения, но не успяха да вкарат нито едно от тях. Сити коригира пропуските в защита през второто полувреме и контролираше изцяло играта, но създаде първото си чисто положение едва в 71-та минута. Рахийм Стърлинг получи топката на пет метра от вратата, но Пауло Гасанига отрази неговия удар с крак. Лукас Моура пък пропусна за Тотнъм в следващата атака на гостите. Маурисио Почетино смени схемата от 5-3-1 на 4-4-2 с пускане в игра на Фернандо Йоренте, но и това не помогна на гостите. Те загубиха срещата и останаха само на точка пред Арсенал и Челси, както и на три пред Манчестър Юнайтед в битката за последните две квоти за Шампионската лига.