Драма докрай в първенството на баскетболистките

Монтана поведе на Берое за титлата в баскетбола
Снимка: Спортал

Пети мач ще реши титлата в женското баскетболно първенство на България.

Това стана факт, след като Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 с 60:54 и изравни финалната серия на шампионата на 2:2 победи. Играе се до три успеха от пет мача. Петата среща е на 26 април от 18.30 часа в Монтана.

След по-добра втора четвърт домакините поведоха с 36:27 44 секунди преди почивката.

Баскетболистките на Берое обаче изиграха слаба трета част и след 30 минути шампионките от Монтана 2003 имаха преднина от 44:41.

След това се игра равностойно, но в средата на последната четвърт домакините поведоха с 55:50 и запазиха аванса си до края.

За победителките Виолина Кочева се отличи с 20 точки и 9 борби, Карина Константинова добави 11 точки.

За Монтана 2003 20 точки реализира Христина Иванова, а с 12 точки и 8 борби завърши Виктория Стойчева.