Медведев и Нишикори продължават в Барселона

Данийл Медведев

Данийл Медведев и Кей Нишикори се класираха за четвъртфиналите на АТР 500 турнира на клей в Барселона.

№14 в света Медведев нямаше особени трудности срещу американеца Макензи Макдоналд и го победи убедително с 6:3, 6:2 за 1 час и 22 минути игра. Руснакът проби подаването на своя опонент цели 5 пъти, като на свой ред допусна 2 пробива.

Именно шампионът от София Медведев ще бъде следващият съперник на Григор Димитров, ако първата ни ракета спечели срещата си с Николас Яри (Чили) този следобед.

В друг двубой от долната половина на схемата поставеният под №4 Нишикори сломи съпротивата на тийнейджъра Феликс Оже-Алиасим след успех с 6:1, 6:3 за 1 час и 23 минути. Японецът записа 5 пробива в мача, като допусна само един на своя сметка.

Стабилната му игра от основната линия не остави шансове на канадеца за нещо повече от четири гейма в мача. Нишикори ще спори за място на полуфиналите с победителя от двубоя Роберто Карбайес Баена (Испания) - Кристиан Гарин (Чили).