Григор Димитров отпадна в Барселона

| обновено на 25.04.19 в 18:15
Григор Димитров
Снимка: Ройтерс

Поставеният под №13 в схемата на АТР 500 турнира в Барселона Григор Димитров отпадна в третия кръг след загуба от чилиеца николас Хари. Българинът отстъпи с 1-2 сета след малко повече от 2 часа игра.

Мачът започна с пробив за чилиеца след грешки на съперника му. Димитров върна тутакси брейк на 15 за 1:1, след което затвърди, като записа първите си два аса. След това Гришо направи нов брейк, който затвърди на нула за 5:2. В следващия гейм 27-годишният хасковлия стигна до сетбол и спечели частта, без да докосва топката заради двойна грешка на Хари. Тя продължи 29 минути.

Вторият сет започна като първия – с пробив за 81-ият в света южноамериканец. Но за разлика от него, този път Григор не успя да го върне веднага. В осмия гейм българинът стигна до точка за връщане на брейка, но не успя. Веднага след това Димитров спаси четири сетбола – три от които поредни, преди да спечели подаването си за 4:5. После Николас Хари изравни частите на свой сервис.

В третия сет нямаше пробиви в първите пет гейма, след което съдията спря мача поради дъжд.

След като играта беше подновена, двамата съперници печелеха своите подавания и така се стигна до тайбрек.

В него чилиецът беше по концентриран и стигна до успеха със 7-2.

С тази загуба българският тенисист не успя да защити точките си от миналата година и вероятно ще се смъкне още в ранглистата.