Цървена звезда докосва титлата на Сърбия след успех над Партизан

Цървена звезда - Партизан
Снимка: novosti.rs

Цървена звезда спечели очаквания с най-голям интерес мач в сръбското футболно първенство срещу Партизан с 2:1. Среща от 3-ия кръг на шампионския плейоф се игра на "Мала Маракана", а "звездашите" направиха решаваща крачка към титлата. Цървена звезда е начело в класирането с 48 точки и има аванс от 6 пред Раднички (Ниш). Партизан е едва на 5-ата позиция със скромните 30 точки.

Цървена звезда вкара първия гол в 59-ата минута, когато Урошевич задържа в наказателното поле Мохамед ел Фарду, а съдията без колебание отсъди дузпа. Потърпевшият сам изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:0. В 80-ата минута Вуканович покачи на 2:0 с удар отблизо. В последната минута на срещата Партизан върна един гол. "Гробарите" получиха дузпа, а Рикардо Гомес не сгреши. Гостите останаха с човек по-малко в допълнителното време на мача, след като Павлович получи червен картон за удар с лакът в лицето на съперников играч.