от 09.00 часа

Новак Джокович не даде шанс на Тейлър Фриц

Новак Джокович
Снимка: Ройтерс

Световният номер едно в тениса Новак Джокович започна с рутинна победа участието си в Мастърс 1000 турнира на клей в Мадрид.

Сърбинът надигра отстранилия Григор Димитров квалификант от Съединените щати Тейлър Фриц с 6:4, 6:2 за малко повече от един час игра на централния корт „Маноло Сантана“ в комплекса „Ла Каха Махика“.

Първата част беше сравнително равностойна. 31-годишният Джокович реализира първата си възможност за пробив за 4:3. В следващия гейм №57 в ранглистата Фриц имаше точка за рибрейк, но не успя да я реализира. В десетия гейм Ноле сервира уверено и взе сета.

В следващия след 0:1 той спечели пет поредни гейма срещу поуморения си съперник и после бързо довърши двубоя.

Джокович вкара 74 процента първи сервис и спечели 85 процента от точките след разиграването му. Той записа седем аса и направи две двойни грешки.

Съперник на белградчанина на осминафиналите ще бъде определен от мач между Диего Шварцман (Аржентина) и победителя от срещата между Жереми Шарди (Франция) и Алберт Рамос (Испания).

В друг двубой Стан Вавринка отстрани Пиер-Юг Ербер от Франция с 6:2, 6:3 след 65 минути игра. Швейцарецът направи три пробива в мача, като не допусна нито един брейк пойнт.

В третия кръг Вавринка ще срещне Гуидо Пела. Аржентинецът победи №12 в схемата Даниил Медведев от Русия с 6:2, 1:6, 6:3.