Федерер отпадна на четвъртфиналите в Мадрид

Роджър Федерер.

Трикратният шампион Роджър Федерер отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 6,5 милиона евро.

Поставеният под номер 4 швейцарец пропиля два мачбола и загуби от петия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 6:7(11), 4:6 за 2:10 часа.

Федерер спечели първите три гейма в мача и без проблеми взе първия сет.

Във втората част се игра без пробиви, а в тайбрека швейцарецът имаше две възможности да затвори мача при 8:7 и 10:9, но не успя. За сметка на това Тийм спечели последните две точки в тайбрека и изравни резултата.

В третия сет австриецът поведе с 3:1, но Федерер изравни 4:4. В деветия гейм швейцарецът загуби подаването си и Тийм при свой сервис затвори срещата с втория си мачбол.

На полуфиналите Тийм ще играе срещу водача в схемата и двукратен шампион Новак Джокович (Сърбия).