от 12.00 часа

Холандка спечели турнира в Мадрид

Кики Бертенс

Холандката Кики Бертенс спечели титлата на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 7 милиона евро.
Седмата поставена в схемата Бертенс победи номер 3 Симона Халеп (Румъния) с 6:4, 6:4 за 88 минути игра. Холандката през достигна до финала в Мадрид за втора поредна година. Бертенс показа по-здрави нерви през цялата среща и въпреки редицата пробиви стигна до трофея. Бертенс първа допусна пробив в първата част и отстъпваше с 1:3, но след това спечели всичките подавания на Халеп и ликува с 6:4.
Вторият сет стартира с ранен пробив на Бертенс, но румънката изравни за 2:2. След това холандката отново се справи с подаването на Халеп, което успя да затвърди с гейм на 40 за 4:2. Преломният момент бе при 4:3, когато румънката имаше точка за пробив, но я пропусна. Бертенс бе уверена до края и въпреки че пропусна три мач-пойнта, стигна до заслужен триумф.
Симона Халеп пропусна да измести Наоми Осака (Япония) от върха в световната ранглиста на УТА.