от 09.00 часа

3000 души изгледаха мотокроса в Левски

Над 3000 души изгледаха състезанията по мотокрос край град Левски
Снимка: Архив

Голям интерес демонстрираха феновете по време на третия кръг от Републиканския шампионат по мотокрос край град Левски.

Над 3000 души изгледаха оспорваните маншове във всички класове, като 74 състезатели от България, Румъния и Турция караха на перфектното трасе.

В клас МХ 65сс Мирослав Димитров ( Марица Рейсинг Тим, КТМ, 50 точки) беше над всички и убедително спечели двата манша, като и в двете състезания зад него финишираха Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 44 точки) и Тихомир Йорданов (МСК Девня Марцианопол, КТМ, 40 точки).

При МХ 85 се получи същата ситуация в крайното подреждане. Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 точки) победи конкуренцията, а на втора и трета позиция след Георгиев завършиха Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ, 44точки) и Живко Иванов (Диана Рейсинг, КТМ, 40 точки).

Майкъл Иванов (Тексим мотор спорт, КТМ) в МХ 2 показа за пореден път огромния си потенциал и талант. Иванов повеждаше конкурентите си още от старта и правеше сериозни разлики на останалите състезатели.

В първия манш Майкъл финишира с аванс от 1:30 секунди пред Жулиан Георгиев (Несебър мото, КТМ), а във втория с близо 40 секунди пред Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ).

За МХ1 с актив от 50 точки краен победител стана Любомир Васев (Тексим Мотор спорт, Ямаха).

На второто място за награждаване се качи Стефан Нейчев (Еър Макс рейсинг, Ямаха, 44 точки), а трети е Калоян Илиев (МСК Севлиево,КТМ, 40 точки).

Следващият кръг от републиканския шампионат по мотокрос ще бъде на 1 и 2 юни на мотополигон "Ридо" в Самоков.