Лацио триумфира с Купата на Италия

Лацио победи Аталанта с 2:0 на "Олимпико" в Рим и спечели за седми път в историята си купата на Италия по футбол. Столичани стигнаха до успеха с два късни гола. Сергей Милинкович-Савич откри с глава в 82-ата минута след центриране на Лукас Лейва от корнер от ляво.

В последните секунди на редовното време след контраатака Лацио реши всичко. Фелипе Кайседо изчисти напред една топка от пеналта на римляните, Хоакин Кореа овладя и напредна по дясното крило, преодоля Ремо Фройлер, след което навлезе в наказателното поле, финтира и вратаря Пиерлуиджи Голини и вкара за 2:0.

Това донесе на Лацио първи трофей от надпреварата от 2013 година и гарантира на тима участие в групите на Лига Европа.

Аталанта, който се представя много силно през този сезон в калчото и се бори за квота за Шампионската лига, не успя да вземе първа купа от 1963 година. Отборът от Бергамо на два пъти беше близо до откриването на резултата във финала, но Мартен де Роон в 26-ата минута и Алехандро Гомес в 77-ата минута удариха гредите на вратата на съперника.