Федерер и Надал с убедителни победи в Рим

Федерер ще трябва да изиграе още един мач днес.

Двама от титаните на съвременния тенис Роджър Федерер и Рафаел Надал започнаха участието си на Мастърс 1000 турнира в Рим с бързи победи.

Третият поставен Федерер се наложи с 674, 6:3 за 81 минути срещу Жоао Соуса от Португалия.

Швейцарецът проби за 4:3, а след това в деветия гейм пропиля два сетбола. Соуса изпусна в първата част общо пет брейк пойнта. Федерер затвори сета с ас.

Маестрото започна следващата час с пробив. В осмия гейм португалецът имаше две възможности да го върне, но 37-годишният базелчанин се защити успешно. Веднага след това той спечели мача при петата си възможност.

Федерер завърши срещата с 56 процента вкаран първи сервис и 77 процента спечелени точки на него.

Следващият съперник на Роджър е №13 в схемата Борна Чорич от Хърватия. Мачът е тази вечер, защото заради дъжда в италианската столица програмата се обърка напълно.

Малко след швейцареца завърши своя мач и осемкратният шампион в турнира Рафаел Надал.

Вторият поставен испански левичар спечели с явно превъзходство срещу Жереми Шарди от Франция с 6:0, 6:1 за 68 минути. Единственият гейм, който загуби Рафа в срещата беше за 1:3 във втората част.

Надал ще играе по-късно днес срещу грузинеца Николоз Басилашвили.

В друг двубой №5 в схемата Доминик Тийм изненадващо допусна обрат срещу испанския ветеран Фернандо Вердаско и загуби след 6:4, 4:6, 5:7 в мач, продължил 2:46 часа. В третия сет австриецът допусна фаталния проби за 5:6.