от 18.00 часа

ЦСКА и Анадолу Ефес на финал в Евролигата по баскетбол

ЦСКА (Москва) се класира за финала в Евролигата по баскетбол

Отборите на ЦСКА (Москва) и турският Анадолу Ефес се класираха за финала в Евролигата по баскетбол в испанския град Витория. Руският тим отстрани миналогодишния шампион Реал (Мадрид) с 95:90 т, а Анадолу Ефес  надигра друг турски състав - Фенербахче с 92:73 т. Мачовете за титлата и за третото място са в неделя.

ЦСКА (Москва) изоставаше в резултата почти през цялата среща, но със силна последна част стигна до обрат. Така руснаците взеха реванш от испанците за загубата на същата фаза в турнира през миналата година. За драмата в мача помогнаха и съдиите, които няколко пъти вбесиха треньора на Реал - Пабло Ласо.

Нандо Де Коло и Серхио Родригес вкараха по 23 точки за победата на ЦСКА. Родригес наниза три тройки срещу бившия си отбор, а повече от половината точки на Де Коло дойдоха от наказателни удари. За Реал номер едно бе французинът Фабиен Кузер с 18 точки. ЦСКА спечели за последно Евролигата през 2016 г.

В други полуфинал тимът на Анадолу Ефес за първи път в историята достигна битката за титлата в Евролигата. Досега най-доброто представяне на Ефес в турнира бе трето място през сезон 1999/2000 г. За четвърти пореден сезон турски тим ще играе финал, като в предишните това бе Фенербахче.

Най-резултатен за победителите бе Шейн Ларкин с 30 точки, Василие Мицич наниза 25 т., а Джеймс Андерсън добави 10 точки.  За Фенербахче Ян Весели вкара 14 точки, а Ерик Грийн – 13 т.