от 12.00 часа

Бенфика спечели титлата в Португалия

Бенфика спечели титлата в португалското футболно първенство за 37-ми път, след като победи с 4:1 у дома Санта Клара в последния кръг за сезона.
"Лисабонските орли" завършиха сезона с 87 точки, на две пред втория Порто, който в последния кръг надигра Спортинг Лисабон с 2:1.
За Бенфика това е пета титла за последните шест сезона.
 Харис Сеферович откри резултата в мача срещу Санта Клара в 16-ата минута, а Жоао Феликс покачи на 2:0 малко след това. Рафа Силва покачи на 3:0 малко преди почивката, а десет минути след подновяването на играта Сеферович вкара и четвърти гол за домакините. В края на срещата Сезар Мартинш върна едно попадение за гостите, за да оформи крайния резултат.
В крайното класиране челната тройка в Португалия бе допълнена от тима на Спортинг Лисабон, който приключи със 74 точки.